Ne Aramıştınız?

Bu Sefer Gerçekten Çok Şanslısınız | Berqnet Uyarıyor!

Nedir Bu Oltalama Saldırısı?

Phishing (Oltalama Saldırıları), internet tarihinin en eski ve en etkili saldırı türlerinden biridir. Oltalama saldırıları olarak da bilinen bu saldırı türünde genel olarak kurbanlara hiç ummadıkları bir anda çeşitli internet sitelerinde ya da sosyal medya platformlarında gezerken veyahut bir email aracılığıyla; hediye, indirim, ödül gibi cezbedici sahte vaatler ya da iletiler gönderilir. Bu sayede kredi kartı bilgileri, kimlik bilgisi gibi hassas verilerin çalınması amaçlanır ya da doğrudan tıklama yapıldığı anda bilgisayarların şifrelenmesi yoluyla saldırganlar tarafından fidye isteme sürecine geçilir.

Başta şirketler olmak üzere herkes için büyük riskler oluşturan bu saldırı türüne karşı önemli maddi ve manevi kayıplar yaşanmaması için bireysel farkındalık yükseltilmesi, çalışanların bilgilendirilmesi, mümkünse özel olarak eğitilmesi ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınabilmesine imkan veren firewall ve antivirüs gibi çözümlerin kullanılması ve bu ürünlerin sürekli güncellenmesi hayati önem taşır.

 

Peki Ne Yapmak Lazım?

Berqnet Bilgilendiriyor:

 

Oltalama Saldırılarından Korunma Rehberini Ücretsiz İndirmek İçin Formu Doldurabilirsiniz

 

Oltalama Saldırılarından Korunma Rehberi, pdf formatında hazırlanmış olup tamamen ücretsiz bir şekilde bu konu hakkında farkındalık kazanmak isteyen kişi ve kurumlara Berqnet tarafından ücretsiz hediye edilen rehber bir içeriktir. Bu içeriği kurumunuz çalışan personelleriniz başta olmak üzere çevrenizdeki herkesle paylaşmakta özgürsünüz.

Amacımız, oltalama saldırılarına karşı Türkiye'nin %100 Yerli Siber Güvenlik markası Berqnet olarak farkındalık yaratmak ve her geçen gün sayısı daha fazla artan bu tip saldırılara karşı halkımızı bilinçlendirmektir.

*İşbu farkındalık kampanyası Berqnet Siber Güvenlik Teknolojileri A.Ş. tarafından düzenlenen bir farkındalık çalışmasıdır.

(Dosya türü: PDF, dosya tipi: Bilgilendirici Rehber İçerik, Dosyanın tüm hakları Berqnet Siber Güvenlik Teknolojileri'ne aittir. Kaynak gösterilerek her türlü ortamda paylaşılabilir ve kullanılabilir.)

17 Ekim 2022
Hızlı Teklif Alın