Ne Aramıştınız?

Soru sormanın cevap vermekten daha önemli olduğuna inanır büyük filozoflar. Biz de bu felsefeden yola çıkarak sizlerin sıkça sorduğu soruları bu bölüm altında topladık, her soruyu ise ''+'' işaretine basılınca açılan detay bölümlerinde cevapladık. 


Hotspot otel entegrasyonlarında Europrotel , Basit Otel , Sentez , Elektra ve Erbasoft yazılımlarına entegre çalışabilmektedir. Aynı zamanda site yönetim programı Apsiyon'la da uyum içinde çalışabilmektedir.

Cihazların kablosuz özelliği bulunmamaktadır.

Cihaz üzerindeki konsol portu yardımı ile konsol menüsünden fabrika ayarlarına dönülebilir. 

İlk açılıştaki izleme bölümünde sol alt kısımda sistem bilgileri bölümünde berqOS sürüm numarası görülebilir.

Ayarlar tabı altındaki Bilgilendirme bölümünde gönderici ve alıcı mailleri tanımlanarak istenilen grafik raporları istenilen periyot dahilinde mail olarak gönderilebilir.

İç networkde bulunan paylaşıma (server, pc ,nas vb.) ve cihaz üzerindeki usb portuna herhangi bir usb depolama birimi takılarak loglar alınabilir.

Ayarlar sekmesi altında 5651 Kayıt Aktarım bölümünden yapılabilir.

4 adet internet sonlandırılabilir. (bq25 modeli 4 portlu olduğu için 3 adet internet hattı sonlandırılmaktadır.)

Üst ana başlıklarda bulunan Web Filtre bölümünden Facebook, Youtube yasaklama işlemi yapılabilir. Bknz: http://berq.net/nasil-yapilir/egitim-videolari

Üst ana başlıklarda bulunan firewall tabı altındaki port yönlendirme bölümünden yapılabilir. 

Kullanıcı adı berqNET, şifre berqNET’dir.

Varsayılan olarak igb1 yada em1 yazılı portlarda dhcp açık gelmektedir. Varsayılan IP adresi https://192.168.12.1 üzerinden arayüze bağlanılabilir.

Berqnet Firewall ürün ağacının giriş seviye ürünü olan bq25, içerisinde diğer Berqnet ürünlerinin bulundurduğu tüm özellikleri bulundurmakla birlikte yeni kurulan ve küçük işletmeler için gayet verimli ve performanslı bir siber güvenlik ürünü olarak geliştirilmiştir.

Berqnet Firewall ürün ağacının giriş üstü ürünü olan bq60, içerisinde diğer Berqnet ürünlerinin bulundurduğu tüm özellikleri bulundurmakla birlikte yeni kurulan, küçük ve orta boyutlu işletmeler için gayet verimli ve performanslı bir siber güvenlik ürünü olarak geliştirilmiştir.

Berqnet Firewall ürün ağacının orta segment ürünü olan bq100, içerisinde diğer Berqnet ürünlerinin bulundurduğu tüm özellikleri bulundurmakla birlikte orta ölçekli ve büyüyen işletmeler için gayet verimli ve performanslı bir siber güvenlik ürünü olarak geliştirilmiştir.

Berqnet Firewall ürün ağacının orta/ileri seviye ürünü olan bq200, içerisinde diğer Berqnet ürünlerinin bulundurduğu tüm özellikleri bulundurmakla birlikte orta boyutlu ve büyüyen işletmeler için gayet verimli ve performanslı bir siber güvenlik ürünü olarak geliştirilmiştir.

Berqnet Firewall ürün ağacının ileri seviye ürünü olan bq300, içerisinde diğer Berqnet ürünlerinin bulundurduğu tüm özellikleri bulundurmakla birlikte orta büyüklükte ve büyüme ivmesini devam ettiren işletmeler için gayet verimli ve performanslı bir siber güvenlik ürünü olarak geliştirilmiştir.

Evet.

Tüm Berqnet Firewall cihazları, içerdiği firewall özelliği ve ips/ids becerileri sayesinde işletmenizi siber saldırılara karşı korumaktadır. 

Berqnet Firewall cihazları bir antivirüs koruması mantığıyla çalışmamaktadır. Bir örnekle anlatmamız gerekirse; güzel bir Temmuz akşamı ailenizle semtinizin nezih bir restorana yemeğe gittiniz. Restoranın girişinde 2 adet koruma tarafından (bodyguard) sizere birkaç soru soruldu ve nüfus cüzdanlarınız istendi. Bu işlemlerden sonra restorana giriş yaptığınız hayal edin. Aynı şekilde yemeğinizin en güzel yerinde, çantanızın istenmeyen bir kişi tarafından kapılarak kaçırıldığını düşünelim. Neyse ki kapıdaki güvenlik görevlilerimiz hırsızı yakalarak size çantanızı tekrar teslim edecektir.

Berqnet Firewall cihazlarını da işletmenizin kapısında bekleyen iyi eğitimli korumalar olarak düşünebilirsiniz. İçeri giren ve çıkan internet trafiğini denetleyerek sizi siber saldırılara karşı koruma altına almak için geliştirilmiştir.

Evet.

Tüm Berqnet Firewall cihazları internet kayıtlarınızı 5651 sayılı yasanın istediği şekilde zaman damgalı olarak tutar ve istenilen alanda yine yasanın istediği şekilde saklanmasını sağlar.

Önemli not: 5651 sayılı yasaya uygun tutulmayan internet kayıtları, kişi ve kurumları 6 aydan 2 yıla veya 100.000 TL idari para cezasına kadar gidebilecek cezai yaptırımlarla karşı karşıya bırakabilmektedir.

 

Hayır.

Dünyanın en kolay kurulabilen ve yönetilebilen firewall'u mottosuyla çalışmalarına devam eden Berqnet, tamamen kullanıcı dostu arayüzü ve altyapısı sayesinde herkesin rahatlıkla anlayabileceği, kurabileceği ve yönetebileceği bir siber güvenlik ürünüdür.

Siber güvenlik ürünlerinin karmaşıklığından arındırılmış Berqnet Firewall Cihazlarını dakikalar içinde işletmenize kurabilir ve yönetimine başlayabilirsiniz.

 

Berqnet Firewall, %100 Yerli AR-GE ile Türkiye'de geliştirilmiş bir siber güvenlik ürünüdür. Bu yüzden, kurulduğu günden bu güne tüm satışlarını Türk Lirası üzerinden yapmaktadır. Berqnet, hizmet verdiği işletmeleri döviz kurunun olumsuz etkilerinden korumayı bir misyon edinmiştir.

Aynı zamanda yerli bir ürün olmasından dolayı Türkiye'deki işletmelerin maddi varlığının yine ülke içinde kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Berqnet Firewall, yıllık lisanslama modeliyle çalışır. Satın alınan ürünler, satın alan işletmenin özvarlığı olmaktadır. Berqnet Firewall kiralama modeliyle çalışmaz.

Alınan herhangi bir Berqnet ürünü, bir sonraki yıl; yıllık lisans yenileme bedeli ödenerek çalışmaya devam eder. Lisansı yenilenmeyen cihazların hizmet alımı asla durdurulmaz ve cihazlar kullanıma kesinlikle kapatılmaz. Sadece belirli güvenlik güncellemelerinden ve ücretsiz teknik destek hizmetinden muaf olunur.

Berqnet Firewall cihazları tüm hizmetleri tümleşik olarak tek bir kutu ve tek bir lisansta müşterilerinin hizmetine sunar. İleride eklenecek yeni özellikler ya da ''5651 log tutma, raporlama, hotspot'' vb. modüller için ek lisans bedelleri asla talep etmez.

Berqnet Firewall, tüm işletmelere tek kutuda tam çözüm sunmak ve bütçelerini korumak amacıyla yola çıkmış ve bu doğrultuda çalışmalarına devam etmektedir.

Evet.

Tüm Berqnet Firewall cihazları, içinde bulundurduğu hotspot özelliği sayesinde işletmenizde güvenli bir internet ağı oluşturmanızı sağlar ve bunun için sizden ekstra ücretler talep etmez.

İnternet girişlerini, TC Kimlik NO doğrulama, SMS şifre doğrulama, Oda numarasıyla doğrulama, Pasaport NO ile doğrulama, isim-soyisim ile doğrulama gibi seçeneklerle gerçekleştirebileceğiniz gibi varsa kullandığınız site/hotel yönetim programlarına da entegrasyonlar sağlanabilmektedir.

Elbette.

Uluslarası araştırmalara göre işletmelerde yaşanan işgücü kaybı, işletmeninin verimliliğini %40'a kadar düşürüyor. Peki işletmenizdeki verimliliği artırmak için gerekli önlemleri alıyor musunuz?

Tüm Berqnet Firewall cihazları, içerdiği ileri seviye web filtreleme/uygulama filtreleme özellikleri sayesinde sizin belirleyeceğiniz kurallara göre internet kısıtlaması ve limitlemesi yapabilmektedir. Örneğin, işletmenizdeki kişi ve departmanlara özel internet hız/yük atamaları, kişi ya da departman bazlı internet filtreleme ya da doğrudan yasaklama gibi işlemler oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

İşletmenizde haber sitelerine girilsin fakat girilen haber sitesindeki videolar izlenmesin, belirli saat aralıkarında belirli sitelere ulaşım komple kısıtlansın ya da açılsın, cinsel/kumar/bahis vb. siteler doğrudan engellensin gibi senaryoları rahatlıkla işletme politikalarınıza uygun şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda misafir ağınızda paylaştığınız ortak ağın (hotspot) tüm fitreleme işlemlerini de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Berqnet Firewall cihazlarıyla çalışanlarınızın ya da ortak ağdan işletme internetinize bağlanan misafirlerinizin internet kontrolünü kapsamlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Evet.

Tüm Berqnet Firewall Cihazları, SSL VPN ve IPSec VPN özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Bu sayede çok şubeli kurumlar ve dışarıda çalışan personellerle merkezleri arasında güvenli sanal tüneller kurulabilmektedir.

 

Tamamı yerli ve alanında uzman AR-GE kadrosu tarafından her ölçekteki işletmenin siber güvenlik ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretme amacıyla 2013 yılında AR-GE çalışmalarına başlayan Berqnet, 2015 yılında ilk ürün ailesini piyasaya sürmüştür.

Birinci kuruluş amacı işletmelerin veri ve sistem güvenliğinin, yüksek performans ve en doğru çözümlerle korunması olan Berqnet, bilişim alanındaki 35 yıllık tecrübesiyle ülkemizin en önemli firmalarından olan Logo Yazılım'ın da içinde bulunduğu Logo Teknoloji ve Yatırım Holding bünyesinde bir Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş. markası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

FİYAT TEKLİFİ AL