Ne Aramıştınız?

Panel

Panel, Berqnet SASE Manager’ın şirket ağınızı kolay bir şekilde yönetmenize ve izlemenize olanak tanıyan ve bir nevi merkezi yönetim ekranı işlevi gören başlangıç sayfasıdır.

Panel ile şirket ağınızdaki tüm kullanıcıları, cihazları ve lokasyonları izleyebilir, ağınızın karşılaştığı tehditlerden haberdar olabilirsiniz.

Panel’de ağınıza ait verileri görüntüleyebilmek için tüm kullanıcılarınızı ve cihazlarınızı Berqnet SASE platformuna eklemeye başlayın:

 1. Kullanıcı oluşturun,
 2. Lokasyon oluşturun,
 3. Üyelik aktivasyon panelinden cihaz üyeliğinizi aktifleştirin,
 4. Cihazlarınızı ekleyin,
 5. Kullanıcılarınızı gruplandırın,
 6. Kullanıcı ve cihazlarınızın kontrol bağımlılıklarını azaltmak için etiketleri kullanın,
 7. Uygulamalarınızı Berqnet SASE Manager ile entegre edin,
 8. Kurallar, Yönlendirme ve İyileştirme özellikleriyle internet ve ağ erişiminizi yapılandırın,
 9. DNS Filtreleme, Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama ve ZTNA hizmetleriyle ağ güvenliğinizi yapılandırın.
   

Yukarıdaki tüm hızlı kurulum adımlarını takip ettikten sonra Panel’de, şirket ağınızdaki etkinlikleri izlemeye başlayabilirsiniz.

Panel sayfasında artık, şirket ağınızda çevrimiçi olan kullanıcı/cihaz/ lokasyon sayısını görüntüleyebilirsiniz.
 

Panel, şirket ağınıza ait aşağıdaki bilgileri içerir:

 • Panel sayfasının en üstünde şirket ağınızdaki Aktif Kullanıcılar, Aktif Cihazlar, Aktif Lokasyonlar ve Tespit Edilen Problemler bulunur.
 • Çevrimiçi olan kullanıcıları, cihazları ve lokasyonları görüntülemek için Aktif Kullanıcılar, Aktif Cihazlar ya da Aktif Lokasyonlar’ın üzerine tıklayarak ilgili sayfaya giden kısa yolu kullanabilirsiniz.
 • Problem Tespit Edildi’ye tıkladığınızda ağınızdaki eyleme geçirebilir bilgilendirmelerin bulunduğu Bildirimler sayfasına ulaşacaksınız.
 • Şirket ağınıza ait tüm trafik verilerini zaman bazlı olarak Trafik grafiğinde görüntüleyebilirsiniz.
 • Berqnet SASE Manager arayüzünün sağ üst köşesinde bulunan Profil'e tıklayarak Hesap ekranına ulaşabilirsiniz. Hesap ekranından temel hesap bilgilerinizi güncelleyebilir, sistem dilini değiştirebilir, Oturum Sona Erme Süresi'ni değiştirebilirsiniz. Buradan ayrıca Parola Değiştir ve İki Adımlı Kimlik Doğrulama Etkinleştir seçeneklerine erişebilirsiniz. 
   


Hızlı Teklif Alın