Ne Aramıştınız?

Cihazlar

Berqnet SASE Manager arayüzündeki Cihazlar sayfasında ağınıza eklenmiş tüm cihazları görüntüleyebilir, Cihaz Ara çubuğunu kullanarak arama yapabilir ve ağdaki tüm cihazlar için Düzenle/ Çıkış Yaptır/ Sil işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazlar listesinde her bir cihazın adını, ağdaki aktif durumunu, ağdaki son görülme tarihini, bağlı olduğu lokasyonu ve atanmış olduğu kullanıcıyı görüntüleyebilirsiniz.

Berqnet SASE Manager'a hızlı kurulum esnasında giriş yaptığınız cihaz herhangi bir tanımlamaya gerek olmadan Cihazlar listesinde görüntülenir.

Cihaz Oluşturma

Şirket ağınızda yeni bir cihaz oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Cihaz Adı girin,
 2. Lokasyonlar'dan cihaz için bir lokasyon seçin,
 3. DHCP kullanarak IP adresi alma kabiliyetine sahip olmayan cihazlar için Oturum Açma Ekranını Gösterme'yi işaretleyin,
 4. Yazıcı, kamera sistemi, ısı ve hareket sensörlü gibi bir monitörü olmayan cihazlarınıza, sisteme kendilerini bir kullanıcı olarak tanımlayabilecek kabiliyete sahip olmadıkları için Kullanıcıya Ata kısmında Atanmamış Kullanıcı'yı seçin,
 5. Cihaz için MAC Adresi girin,
 6. SSL sertifikası yüklenemeyen cihazlarda oluşabilecek SSL uyarılarının önüne geçmek için SSL Denetimini Devre Dışı Bırak'ı işaretleyin,
 7. Cihaza manuel olarak IP Adresi atanacağı durumlarda Statik IP Ekle'ye tıklayın, cihaz için Lokasyon seçin ve IP adresini yazın,
 8. Kaydet'e tıklayın. 
   


 

Aktif Cihazları Görüntüleme

Şirket ağınızdaki aktif cihazların sayısını Panel'deki Aktif Cihazlar alanında görüntüleyebilirsiniz. Ağdaki çevrimiçi cihazlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Panel'deki Aktif Cihazlar'ın üzerine tıklayarak Cihazlar sayfasına gidin.

 • Tablo görünümünde cihazların Durum'u Çevrimiçi/ Çevrimdışı olarak görüntülenir. 
 • Çevrimiçi cihazlar Yeşil Nokta ile simgelenir.
   


 

Kullanıcıya Cihaz Atama

Kullanıcılarınızın ağınızda oturum açtığı cihazları kolayca bulmak, izlemek, yapılandırmak ve bir cihazın oturum açmadan ağda gezinmesine izin vermek için cihazı ağınızdaki bir kullanıcıya atamanız gerekir.

Kullanıcıya cihaz atamak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Berqnet SASE Manager> Ana MenüCihazlar sayfasına gidin,
 2. Kullanıcıya atamak istediğiniz cihaz alanındaki üç nokta ikonuna tıklayın,
 3. Açılır pencerede Düzenle'ye tıklayın,
 4. Cihazı Düzenle ekranından Oturum Açma Ekranını Gösterme'yi işaretleyin,
 5. Kullanıcıya Ata'dan cihazı atamak istediğiniz kullanıcının adını seçin,
 6. Kaydet'e tıklayın.
 • Kullanıcıya atadığınız cihazı artık kullanıcı üzerinden izleyebilirsiniz. Cihaz, ayrıca ağa giriş yapmasına gerek kalmadan şirket ağı üzerinden bağlantı kurabilir.
   

Hızlı Teklif Alın