Ne Aramıştınız?

BTK'dan Güvensiz Olduğu Tespit Edilen Ağ Ürünleri İçin Toplatma Kararı

BTK tarafından 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği ile Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülen Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri sonucunda; aşağıda yer alan listede sayılan üreticilere ait olan ve aynı listede türü/markası/modeli belirtilen ürünlerin güvensiz olduğu tespit edilmiştir. 

BTK'dan Güvensiz Olduğu Tespit Edilen Ağ Ürünleri İçin Toplatma Kararı

Önemli Not: Güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılmasına karar verilmiştir. 

 

GÜVENSİZ OLDUĞU TESPİT EDİLEN CİHAZ LİSTESİ

Üretici  Cihaz türü Cihazın markası Cihazın modeli
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Access Point Cihazı MIKROTIK

RBDisc5nD(DISC LITE5)  

Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Access Point Cihazı MIKROTIK RBSXTG-5HPnD SAr2 (SXT SA5)
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Access Point Cihazı MIKROTIK RBSXT-2nDr2 Lite2 (SXT Lite2)
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Kablosuz Sinyal Aktarıcı MİMOSA B5-LITE
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Access Point Cihazı MİMOSA B5c
Sis Bil Tek İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. Access Point Cihazı UBIQUITI NanoBeam 5AC Gen2
Sis Bil Tek İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. Access Point Cihazı UBIQUITI PowerBeam PBE-5AC-ISO-Gen2

 

Kaynak: BTK

6 Nisan 2020
Fiyat Teklifi Al