Ne Aramıştınız?

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tuğrul Tekbulut’tan Eğitime Bir Önemli Katkı Daha!

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız  M. Tuğrul Tekbulut’un katkısıyla Gebze’de inşa edilecek 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin temeli atıldı.

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız  M. Tuğrul Tekbulut’tan Eğitime Bir Önemli Katkı Daha!
25 Ekim

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız  M. Tuğrul Tekbulut’tan Eğitime Bir Önemli Katkı Daha! 

Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tuğrul Tekbulut ve eşi Leyla Tekbulut’un katkılarıyla Gebze’de inşa edilecek 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kirazpınar’da üstün yetenekli öğrencilerin eğitim ve öğretimine devam eden Gebze Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) yeni okul binasının yapımı için M. Tuğrul Tekbulut MTAL Kampüsü’nde düzenlenen törene Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda yetkili katıldı.

İki yıl önce M. Tuğrul Tekbulut’un desteğiyle özel yetenekli çocukların eğitimi için Gebze’de açılan ilk BİLSEM’in ardından, ilçede artan nüfus ve BİLSEM’e olan talebin yükselmesiyle kapsamı genişletilen bu projenin sekiz ayda tamamlanması öngörülüyor.

Türkiye’deki modern ve donanımlı okullardan biri olması hedeflenen, Türkiye’nin tanınmış mimarlarından Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri firması hazırladığı projede, 210 kişilik çok amaçlı konferans salonu, çeşitli branşlarda atölyeler, kütüphane ve kafeterya bölümleri yer alacak. Okul ayrıca 4 laboratuvar, 2 müzik atölyesi, 2 resim atölyesi, 20 sınıf olmak üzere toplam 28 derslik olarak inşa edilecek. Proje tamamlandıktan sonra, istenildiğinde 10 derslik daha eklenerek 38 dersliğe çıkabilecek.

Türkiye’nin en büyük potansiyeli insan Tekbulut, törendeki konuşmasında Gebze’deki artan nüfusa ve ilçenin potansiyeline dikkat çekti. Tekbulut, “23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi, Gebze’nin yetişmiş insan popülasyonuna büyük katkıda bulunacak. Gebze, TÜBİTAK, TSE, Bilişim Vadisi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi pek çok önemli kamusal alanı bünyesinde barındırıyor. Gebze’de üstün yetenekli çocuk sayısı çok fazla, BİLSEM’e olan talebin ve buradaki potansiyelin artmasıyla yeni BİLSEM merkezini açıyoruz. Türkiye’nin en büyük potansiyeli insan, bu potansiyeli değerlendirmek için elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışacağız.” dedi.

 

25 Ekim 2021
Hızlı Teklif Alın