Ne Aramıştınız?

Berqnet Firewall Üniversite Bitirme Tezinde Yer Aldı!

İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Öğrencisi Şener Özbağçe, Berqnet Firewall Üzerine Yazdığı Bitirme Projesiyle Mezun Oldu!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü Şener Özbağçe, eğitim hayatını Türkiye’nin en hızlı büyüyen %100 yerli ve öncü firewall markası Berqnet üzerine bitirme projesi yazarak bölümünü başarıyla tamamladı.

Berqnet Firewall Üniversite Bitirme Tezinde Yer Aldı!
28 Mart

Yoğun ve kapsamlı bir eğitim alan, aldığı eğitim sonucunda bitirme projesi aşamasında siber güvenlik sektöründeki deneyimlerinden yola çıkarak projesini 6 ayda tamamladığını aktaran Özbağçe: “Profesyonel hayatımda da siber güvenlik alanında faaliyet gösteren MSK Global’de çalışmaktayım. Şirketimde yaklaşık 3 yıldır çeşitli global firewall markalarıyla birlikte Berqnet’i de gözlemleme fırsatım oldu. Bu süre zarfında sayısız firewall markasının kurulumunda ve çeşitli topolojilerin hayata geçirilmesinde görev aldım.

Bu gözlemlerim sonucunda diğer markalardan herhangi bir eksiği olmadığı gibi yerli bir yazılım olmasının verdiği motivasyonla ve rakiplerine göre farklılaşan noktalarıyla Berqnet’i seçip hocalarıma ve okuluma projemi sundum. Olumlu tepkiler alınca proje üzerinde daha detaylı çalışmaya başladım.’’

Sözlerinde tezin incelenmesi ve kabulü aşamasında bölüm hocalarının pozitif yaklaşımını vurgulayarak, akademik camiada yerli bir ürün olan Berqnet’i ilk inceleyen kişi olmaktan ve bunu akademiye kazandırmaktan mutluluk duyduğunu belirten Özbağçe: ‘’Tez süresinde genel müdürüm ve ekip arkadaşlarımdan güvenlik duvarları hakkında oldukça detaylı yönlendirme ve destekler aldım. Aynı zamanda projeyi yazma noktasında tarafıma tahsis edilen Berqnet bq25s modeli bu projeye önemli bir katkı sağladı. Bu süreç içinde hem çalışırken okumam, hem de okurken projeyi yazma aşamasında beni yönlendiren

MSK genel müdürü Serdar Bey‘e de özel olarak teşekkür ederim. Bununla birlikte buradan tüm ekip arkadaşlarıma verdikleri bilgi ve ayırdıkları zaman için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.’’ sözleriyle proje sürecinde yaşadıklarını aktardı.

Tüm Türkiye’de geniş ve uzman bir iş ortağı ağına sahip olan Berqnet markası, iş ortaklarını özenle seçen ve iş ortaklarıyla büyüyen bir marka konumunda. Sahip olduğu yetkin iş ortağı kanalı gücüyle yolunda devam eden Berqnet’in önemli iş ortaklarından biri de MSK Global. Proje kapsamında çalışanına verdiği destekle farkını ortaya koyan MSK Global, Türkiye deki birden fazla ofisi dışında Sudan, Katar ve Özbekistan olmak üzere 4 farklı ülkede faaliyetlerine devam ediyor. Bunlarla birlikte Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere Afrika’nın genelinde de global markalara hizmet veren önemli bir bilişim firması konumunda.

Bilişim sektöründeki köklü tecrübesiyle Logo Yazılım çözümlerinde de uzman olan MSK Global, siber güvenlik alanında da tümleşik bir firewall sunan ve bütün bunları tek bir kutuda Türk lirası fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturan Berqnet markasıyla olan ilişkisini MSK Global’in Genel Müdürü M. Serdar Kuzkaya: ‘’Yerli ürünlere olan güvenin ve yaygınlığın artması için elimizden geleni yapıyoruz çünkü Berqnet’e güveniyoruz. Berqnet de bizi bu süreçte oldukça kritik olan müşteri sektörlerimizden hastane, fabrikalar ve global firmalar gibi hiçbir kullanıcımıza mahcup etmedi.  Mümkün olursa ilerleyen dönemlerde Sudan, Katar ve Özbekistan’da da Berqnet satışlarına başlayıp yurtdışında da ülkemizin çıkardığı bir marka olan Berqnet Firewall’u tüm firmalara ulaştırmayı hedefliyoruz çünkü Berqnet, Türkiye’nin markası.’’ sözleriyle Berqnet’e olan güvenini ifade etti.

Bir bilişim firması olarak çalışanlarının eğitimine ve yetkinliğine de yatırım yapan, aynı zamanda eğitim noktasında oldukça hassas olduklarını belirten Kuzkaya, sözlerine “Tüm çalışanlarımızı eğitime yönlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle sektörümüzde yerli ürünler maalesef yok denecek kadar az. Zaten Berqnet tüm ekibimize gerekli olan ve ihtiyaç duyduğumuz eğitimi vermiş, ekimiz de bu eğitimleri almıştı. Çalışma arkadaşımızın Berqnet üzerine tez yazma isteğini, işini ne kadar sevdiğinin ve kendisini geliştirme arzusunun bir göstergesi olarak düşündük ve proje yazma konusunda elimizden gelen tüm desteği kendisine vereceğimizi ilettik. Çünkü bir bilişim firması olarak bilişim dünyasında sürekli gelişime açık bir vizyonla yaptığımız işin hakkını gerçek manada vermek istiyoruz. Bu da MSK olarak tüm ekip arkadaşlarımızla tek bir organizma gibi görev sorumluluğunda çalışıyor olmamıza bağlı. Makinelerden oluşan bir şirket olmadığımız için çalışanlarımızın isteklerini anlamak ve insani gelişimlerine katkıda bulunmak asli görevimiz. Bir insanın mutluluğu tüm şirketi başarıya götürür. Bir şirket ise başarısını tüm çalışanlarına borçludur. Bu konuda zaman & bütçe kısıtlaması yapmadan, eğitimin önemini aşılamak yönetimin başlıca vazifesidir. Başarımızı aldığımız ve verdiğimiz eğitimlere borçluyuz.” şeklinde devam ederek eğitime verdikleri önemin büyüklüğünü, çalışan ve şirket ilişkilerinin değeriyle MSK’nın başarısının altında yatan ana öğeleri belirtmiş oldu.

Berqnet Firewall ürünleri üzerine hazırlanmış tez çalışması hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: [email protected]

28 Mart 2021
Hızlı Teklif Alın