Ne Aramıştınız?

Berqnet UTM Uygulama Filtre Nasıl Yapılır?

Berqnet işletim sistemi berqOS’a entegre uygulama filtre teknolojisiyle web tabanlı veya mobil uygulamaları kontrol altında tutmak mümkün olmaktadır. 

Berqnet UTM Uygulama Filtre Nasıl Yapılır?

Berqnet işletim sistemi berqOS’a entegre uygulama filtre teknolojisiyle web tabanlı veya mobil uygulamaları kontrol altında tutmak mümkün olmaktadır. Sürekli yeni uygulamaları veri tabanına katan berqOS bu alanda ki ihtiyacı karşılayarak işletmelerde internetin verimli kullanımını sağlamaktadır. 

Berqnet UTM ürünlerinde Uygulama Filtre ayarlamaları için "PS/UYGF" bölümünün altında yer alan "Uygulama Filtre" sekmesini tıklamanız gerekmektedir. 

berqNET UTM UygulamaBerqnet UTM ürünlerinde Uygulama Filtre servisini aktif hale getirmek için ise sağ üst köşede yer alan seçenekler butonunu tıklamanız gerekmektedir. Seçenekler bölümünde "Uygulama Filtreyi aktive etmek istiyorum." Seçeneğini işaretledikten sonra hemen alt kısmında yer alan "Dinlemek istediğiniz arayüzü seçiniz." Seçeneğinde Uygulama Filtre servisinin aktif hale getirilecek arayüz veya arayüzlerini seçerek "Tamam" butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. 

berqNET UTM Uygulama

Uygulama Filtre servisini aktif hale getirdikten sonra ayarlama yapmak istediğiniz kategorileri aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi seçebilirsiniz. 

berqNET UTM UygulamaAyarlamak istediğiniz kategori seçiminiz ardından filtreleme yapmak istediğiniz uygulamaları görüntüleyebilir veya bloklamak istediğiniz uygulamaların imzalarını aktif hale getirebilirsiniz. 

Örnek olarak aşağıdaki "Eğlence" kategorisi "Chat" uygulamaları içerisinde "WhatsApp" uygulamasının "Çalışma Modu" Blok olarak işaretlenmiştir. 

berqNET UTM Uygulama

Son olarak ise Uygulama Filtre ayarlamalarınızdan belirli kullanıcıları hariç tutmak için ise aşağıdaki resimde görüleceği üzere "Hariç Tutulan Kullanıcılar" seçeneğinde istediğiniz kullanıcı, IP aralığı veya kullanıcı gruplarına izin verebilirsiniz. 

berqNET UTM Uygulama

19 Temmuz 2016
FİYAT TEKLİFİ AL