Ne Aramıştınız?

Toplam 110 personellik topolojimizde tüm özellikler aktif olarak Berqnet cihazlarını performanslı bir şekilde kullanıyoruz. Destek hizmetlerinin kalitesi, yerli olması ve maliyet avantajı sebebiyle Berqnet’i tavsiye ediyoruz.

Hüseyin Sancak
Hüseyin Sancak
Bilgi İşlem ve Yazılım Müdürü

Kökleri 1924 yılına kadar uzanan ve alanında Türkiye’nin en büyüğü konumunda bulunan İstanbul Ticaret Borsası, siber güvenlik ihtiyaçlarında Berqnet’e güveniyor

100 yıla yaklaşan tarihiyle 19 Ekim 1924 tarihinden günümüze kadar kesintisiz olarak faaliyetlerine devam eden İstanbul Ticaret Borsası, hem üye sayısı hem de işlem hacmi ile Türkiye’nin en büyük ticaret borsası olarak hizmetlerini sürdürüyor olması bakımından ülkemiz için oldukça önemli bir konumdadır.

İstanbul Ticaret Borsası, kültürüne ve kuruluş değerlerine bağlı olarak yenilikçi süreçleriyle ulusal ve küresel dinamikleri gözeterek tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinin gelişimine ve rekabet ortamının artırılmasına katkıda bulunmaktadır. Çağdaş emtia borsacılığı alanında da üyelerine kusursuz hizmet sunmak için çalışan İstanbul Ticaret Borsası, tarihinden gelen güçlü kurum kültürü ile üye beklentilerini ve ticari hayatın küresel dinamiklerini göz önünde bulundurup uluslararası alanda da başarılarıyla anılan bir kurum hedefiyle 100. yılına doğru emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

İstanbul Ticaret Borsası, 2019 yılında siber güvenlik ihtiyaçlarını tek elden ve tümleşik olarak çözebileceği bir firewall (güvenlik duvarı) ürününe ihtiyaç duydu. O tarihten itibaren Berqnet ürünlerini kullanan borsa, daha önce kullandığı global firewall ürününü bırakarak Berqnet bq100 ve bq25 modellerini tercih etti. Berqnet bq100 ve uç noktalarda konumlandırılan bq25 ürünleri sayesinde, ihtiyaç duydukları tüm siber güvenlik unsurlarının tek bir ürün ile karşılanmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesi ve tüm bunların verimli, uygun maliyetlerle ve zamandan tasarruf edilerek yapılması sağlandı.

 

İstanbul Ticaret Borsasında çoklu Berqnet Projesi

İhtiyaçlar ve Kullanılan Başlıca Özellikler

 • Firewall – IPS- IDS
 • Yasal yükümlülükler kapsamında kanuni loglamanın yapılması (KVKK & 5651)
 • Hotspot – Misafirlere güvenli internet hizmeti
 • Web filtreleme özellikleri
 • İleri seviye raporlama özellikleri

 

Çözümler

 • Berqnet bq100 (Merkez lokasyon)
 • Berqnet bq25 (3 farklı lokasyon)

 

Faydalar

 • Siber tehditlere karşı etkin koruma
 • Kullanıcı dostu Türkçe arayüz sayesinde rahat yönetim
 • Tüm ihtiyaçların tek bir ürünle çözülmesinin sağladığı verimlilik
 • Yerli bir firewall ürününe duyulan güven
 • Türk lirası fiyatlar sayesinde toplam satın alma maliyetlerinin düşürülmesi

100 yıla yaklaşan başarılı faaliyet geçmişindeki misyonu, borsaya dahil olan ürünlerin alım, satım, fiyat tespit ve tescil çalışmalarıyla birlikte kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almak, piyasadaki fiyat istikrarını sağlamak ve güveni tesis etmek için çalışmalarına devam eden İstanbul Ticaret Borsası, siber tehditlere karşı etkin bir koruma sağlama, KVKK ve 5651 sayılı yasalara uygun kayıt tutma, misafirlere ortak ağdan güvenli internet hizmeti sunma ve uzaktan güvenli çalışma noktasında Berqnet ürünlerini tercih etti. Bir işletmenin ihtiyaç duyacağı tüm kritik özellikleri tek bir ürünle firmalara sunan Berqnet; kolay yönetilebilmesi, anlaşılır ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde sağladığı zaman tasarrufu, Türk lirası fiyatlarıyla maliyetleri düşürmesi ve yerli bir firewall ürünü olmasının verdiği güvenle İstanbul Ticaret Borsasına çok önemli faydalar sağladı.

 

Hüseyin Sancak

Bilgi İşlem ve Yazılım Müdürü, İstanbul Ticaret Borsası

“İstanbul Ticaret Borsası’nda 17 yıldır çalışmaktayım. Kurumun tüm bilgi işlem, istatistik şube ve kalite süreçlerinden sorumluyum. Kurumumuzda daima teknolojiyi takip ederek güncel ve çağdaş süreçler yaratma vizyonuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha önce kullandığımız farklı ve global üründe gerek destek süreçlerinde yaşadığımız sıkıntılar gerek cihazın yönetimi noktasında zorluklar gerekse de lisans ve hizmet bacağındaki maliyetlerin fazlalığı bizim için dezavantaj yaratmaya başlamıştı. Ayrıca 5651 sayılı Kanun tarafında global ürün olmasından ötürü sunduğu çözümün tümleşik olmaması ve dövizle ek ücretler talep edilmesi bizleri yeni bir ürün aramaya itti. Yaptığım araştırmalar sonucunda Berqnet’le tanıştım, özellikle yerli olması oldukça dikkatimi çekti. İlk etapta Berqnet’in kullanıcı arayüzünü ve özelliklerini inceledim, kolaylığı ve tümleşikliği ilgimi çektiği için demo aşamasına geçmek istedim. Başta yerli olmasından yola çıkarak, verilen destek hizmetinin kalitesi ve iş ortağımızın profesyonelliği Berqnet’te karar kılmamıza sebep oldu. Yasal regülasyonlara tam uyumlu olması, oldukça kolay bir arayüze sahip olması ve bizzat incelemelerim doğrultusunda bu kararı verdik. Toplam 110 personellik topolojimizde tüm özellikler aktif olarak Berqnet cihazlarını performanslı bir şekilde kullanıyoruz. Destek hizmetlerinin kalitesi, yerli olması ve maliyet avantajı sebebiyle Berqnet’i tavsiye ediyoruz.’’

 

Vahap Arıcıoğlu

BSC Bilgisayar, Yönetici Ortak

“BSC olarak 2003 yılından günümüze Logo iş ortağı olarak yaklaşık 17 senedir 300’e yakın firmaya donanım ve yazılım alanında hizmet vermekte, İstanbul ve çevresinde her sektörden geniş bir müşteri portföyüne sahip olarak çalışmalarına devam etmekteyiz. Geçmişte global firewall markalarının kurulum ve destek hizmetlerini yapıyorduk. Berqnet’le tanıştığımızda, ürünlerinin rakiplerinden hiçbir eksiği olmadığını, aksine fazlasının ve avantajlarının olduğunu fark ettik. Öncelikle aynı dili konuşabildiğimiz teknik destek personelleri, destek hizmetlerindeki hızı, oldukça kolay kurulan ve yönetilebilen yapısıyla Berqnet bizim için vazgeçilmez oldu. İstanbul Ticaret Borsası projemizde Hüseyin Bey’in alanındaki uzmanlığı ve pozitif yaklaşımıyla birlikte yerli ürünlere destek olma vizyonu tüm sürecimizin şekillenmesinde büyük bir rol oynadı. Merkezdeki bq100 ve buraya bağlı 3 farklı lokasyondaki bq25’leri IPsec yapılandırmasıyla kurup firewall’un içindeki tüm servislerimizi aktif ederek Berqnet ürünlerini performanslı bir şekilde kullanılır hale getirdik. İhtiyaç duyduğumuz tüm özellikleri tek bir kutuda TL fiyatları ile sunuyor olması, arkasında çok önemli bir yazılım tecrübesiyle birlikte, destek hizmetlerinde mükemmel süreç yönetimi Berqnet’i tavsiye etmemiz için başlıca nedenlerden sadece birkaçı.’’

 

 • Firma : İstanbul Ticaret Borsası
 • Website : www.istib.org.tr
 • Sektör : Kamu
 • Lokasyon : İstanbul
 • Ürün : bq100 (Merkez lokasyon) & bq25 (3 farklı lokasyon)
 • İNDİR
 • Firma : BSC Bilgisayar
 • Website : www.bsc.com.tr
 • Lokasyon : İstanbul
 • Ürün :

Berqnet Ürünleriyle İlgili Detaylı Bilgi ve Teklif Almak İster misiniz?

Formu doldurun, işletmenize en uygun teklif için uzmanlarımız size dönüş sağlasın.

Hızlı Teklif Alın