Ne Aramıştınız?

Berqnet SASE platformu, müşteri lokasyonunda kurulabilen Berqnet SASE donanımı ve bulut tabanlı merkezi yönetim sistemi olan Berqnet SASE Manager uygulamalarından oluşur.

Berqnet SASE platformunun kurulum aşamalarını ve platformu nasıl kullanmaya başlayabileceğinizi anlatan bu belgeyi lütfen dikkatli bir şekilde okuyun.

Berqnet SASE Hızlı Kurulum Adımları

1. Adım: Berqnet Donanım Kurulumu

Berqnet SASE donanım kurulumu için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Modem üzerindeki LAN portlarının herhangi birinden, Berqnet SASE cihazınızın üzerindeki 0 numaralı porta bağlantı yapın.
 2. Berqnet SASE cihazınızın üzerindeki 1 numaralı porta bilgisayarınızı bağlayın.

1 numaralı port üzerinde varsayılan olarak DHCP aktif durumdadır ve bilgisayarınız otomatik olarak IP almalıdır.

Önceki adımları tamamladıktan sonra bağlı portlar ve bağlantı durumu ile ilgili bilgileri https://setup.berqnet.com adresinde bulunan kurulum panelindeki Ağlar/ Arayüzler ekranından kontrol edebilirsiniz.
 

2. Adım: Berqnet Yönetici Hesabı Oluşturma

Berqnet SASE yönetim arayüzü olan Berqnet SASE Manager'a https://manage.berqnet.com/register adresinden ulaşın ve yönetici hesabınızı oluşturun.

Ekrana sizden istenilen bilgileri girin ve Devam'a tıklayın.
 


 

Girdiğiniz e-posta adresine bir aktivasyon e-postası gönderilecektir. Bu e-postada gönderilen bağlantıyı kullanarak hesabınızı aktive edin ve parolanızı oluşturarak kaydınızı tamamlayın.

Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresi ve belirlediğiniz parolayı kullanarak https://manage.berqnet.com/login adresinde oturum açın. 

Görüntülediğiniz ekran Berqnet SASE Manager’ın başlangıç ekranı olan Panel'dir.
 
3. Adım: Giriş - Berqnet Hızlı Kurulum


Berqnet SASE ile özel dizin hizmetlerini kullanarak kolayca kullanıcı oluşturabilir, senkronize edebilir ve platformlar arasında gruplandırabilirsiniz. Kontrol ve yönetime yardımcı olması için etiketler de atayabilirsiniz. Lokasyonlar oluşturmak, tüm ağ trafiğini izleyerek ağınız için güvenli bağlantı uç noktaları sağlamanıza yardımcı olur. Manager üzerinden bu uç noktalar için oluşturacağınız güvenlik duvarı kuralları ve sıfır güven politikaları sayesinde, kullanıcıların en az erişim yetkilerini yönetebilir ve çok faktörlü kimlik doğrulama ile hesaplarını doğrulayabilirsiniz. Şirketinizi hızlı bir şekilde korumaya başlamak için şu adımları izleyin:

 • E-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak arayüzde oturum açtıktan sonra, Berqnet Hızlı Kurulum Rehberi penceresi otomatik olarak ekranda görüntülenecektir.
 • "X" butonuna tıklayarak kurulum kılavuzu penceresini kapatabilirsiniz. Yeniden açmak isterseniz, kurulum rehberine arayüzün sağ üst köşesinden erişilebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınızın bulunduğu alanın altındaki açılır menüden Kurulum Rehberi'ne tıklamanız yeterlidir.
 • Berqnet Hızlı Kurulum penceresinde bulunan menüdeki bu adımları tamamladıktan sonra Manager'ı kullanmaya hazır olacaksınız.

4. Adım: Kullanıcıları Davet Et 

Menüden Kullanıcıları Davet Et satırının üzerine tıklayın. Kurulumun ilk adımı budur. Berqnet'i kullanmaya başlamaları için kullanıcılar oluşturun:

 • Kullanıcı Oluştur butonuna tıklayın. Sizden istenen bilgileri açılan bu pencereye girin. 
 • Bir kullanıcı oluşturmak için Kaydet butonuna tıklayın veya daha fazlasını oluşturmak için Kaydet ve Kullanıcı Oluştur butonuna tıklayabilirsiniz.
   


 

 • Kaydet ve Kullanıcı Oluştur butonuna tıkladıktan sonra girdiğiniz bilgilerle kullanıcı oluşturulacak, ardından açılır pencere modal olarak yenilenecek ve yeni bir kullanıcı oluşturabilmeniz için alanlar boşaltılacaktır. Butona tıklayarak, Berqnet SASE Hesap Güvenliği kapsamında, kullanıcının hesap bilgilerinin daha önceki veri ihlalleri olayları ihlal veya ifşa edilip edilmediğini görüntüleyebilirsiniz.
 • İhlaller veya İfşalar'ın bulunduğu Hesap Güvenliği adlı bir pencere açılırsa, İptal butonuna tıklayarak kaydetme işlemini iptal etme seçeneğiniz vardır veya Devam butonuna tıklayarak kullanıcılarınızı ağınıza davet etmeye devam edebilirsiniz.
   


 

 • Kullanıcı oluşturulduğunda, kullanıcıya hesabının kuruluma hazır olduğu e-posta ile bildirilecektir.
 • Hesabı etkinleştirmek için kullanıcı, bağlantıdaki butona veya linke tıklayarak bir şifre belirlemelidir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcı, accounts.berqnet.com adresine giriş yapabilir ve Berqnet Connect Uygulamasını kullanarak şirket ağına bağlanabilir.

5. Adım: Güvenli Bağlantı için Lokasyon Oluştur

Kullanıcı trafiğini izlemek ve kullanıcıları internete güvenli bir şekilde bağlamak için lokasyonlar oluşturun:

 1. Berqnet Hızlı Kurulum penceresindeki menüden Güvenli Bağlantı için Lokasyon Oluştur adımına tıklayın.
 2. Lokasyon Oluştur butonuna tıklayın.
 3. Lokasyon Oluştur açılır modal'ını görüntüleyeceksiniz. Lokasyon Türü'nü Controller, Edge ya da Connector olarak seçin. Ardından istenen bilgileri girin. 
 4. Kaydet'e tıklayın. 
 5. Ardından arayüzdeki sol menüden Lokasyonlar & Ağlar'a tıklayın. Lokasyonlar sekmesindeki ilgili lokasyonun en sağında bulunan üç noktaya tıklayın ve buradan Görüntüle'yi seçin.
 6. Açılan sayfanın sağında bulunan Cihazlar alanındaki Birincil CihazCihaz Ekle'ye tıklayın.
 7. Cihaz için Model ve Üyelik seçimi yaparak Onayla'ya tıklayın.
 8. Ekrana üyelik aktivasyonu için altı haneli bir kod gelecektir. 180 saniye içerisinde kodu ilgili alana girin.
 9. Bekleyen üyelik aktivasyonunu tamamlamak için Berqnet SASE cihazına bağlı haldeyken tarayıcınızda https://setup.berqnet.com sayfasına gidin. Açılan ekranda varsayılan parola ile sisteme giriş yapın.
  Varsayılan Parola: berqnet
 10. Giriş yaptıktan sonra Durum'a tıklayın.
 11. Durum ekranındaki Cihazı Aktive Et'e tıklayın. 
 12. Açılan ekran Üyelik Aktivasyonu ekranıdır. Bu ekrana https://manage.berqnet.com adresinden bu cihaz aldığınız altı haneli kodu girin. Devam'a tıklayın ve cihazın aktivasyon sürecini tamamlaması için bekleyin.
  Yaklaşık olarak 5 dakika içinde aktivasyon tamamlanacaktır. Lütfen bu süre içerisinde internet bağlantısını kesmeyin, cihazınızı ve bilgisayarınızı kapatmayın.
 13. Üyelik aktivasyonu tamamlandıktan sonra işlemin başarılı olduğuna dair bir bildirim görüntüleyeceksiniz. Bu aşamadan sonra herhangi bir internet sitesine gitmeye çalıştığınızda sistem sizden 3. adımda oluşturduğunuz kullanıcının giriş bilgileri ile giriş yapmanızı isteyecektir. Kullanıcı e-posta adresi ve parolasıyla sisteme giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra internet erişiminiz hazır olacaktır.

6. Adım: SSL Sertifikası Kurulumu

HTTPS sitelerine giderken gerekli güvenlik kontrollerini yapabilmek için cihazlara SSL Sertifikası yüklenilmelidir. Cihazlarınıza SSL Sertifikası tanımlamak için;

 1. Tarayıcınızdan https://accounts.berqnet.com adresine girin,
 2. Kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın,
 3. Açılan ekranda, SSL Sertifikası için hazırlanan farklı işletim sistemlerinin ikonlarını görüntüleyeceksiniz,
 4. Cihazınızın işletim sistemine ait ikonun üzerine tıklayın,
 5. Sertifika Yükle'ye tıklayın,
 6. Sertifika Depolama Alanı olarak Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri'ni seçin,
 7. Tamam'a tıklayarak işlemi sonlandırın. 
   

7. Adım: Firewall Kuralları Ekle

Şirket kaynaklarınıza erişim izinlerini ayarlamak için güvenlik duvarı kuralları oluşturun.

 1. Berqnet Hızlı Kurulum penceresindeki menüden Firewall Kuralları Ekle adımına tıklayın. 
 2. Kural Oluştur butonuna tıklayın. 
 3. Kural Oluştur penceresinden KaynakAksiyonHedef ve Faktör seçimlerinizi yapın ve Kaydet'e tıklayın.
 4. Oluşturduğunuz kural birkaç saniye içerisinde cihazınızda uygulanacaktır.
 5. Bu kuralı, Kurallar> Firewall sekmesine giderek, kuralın bulunduğu satırın en sağındaki üç noktaya tıklayarak yapılandırabilirsiniz.
   

 

8. Adım: Sıfır Güven Politikaları Tanımla 

Kullanıcılarınıza ve cihazlarına erişim izni tanımlamadan önce, birden çok kullanıcı/ yönetici politikası ile kimlik doğrulaması talep eden ve böylelikle ağınızın güvenlik önlemleri sürecini basitleştiren yeni çözümümüz Sıfır Güven Yaklaşımı'nı kullanıma açtık. 

Çok faktörlü kimlik doğrulama ve davranış tabanlı risk analizi ile kullanıcıları doğrulayın:

 1. Berqnet Hızlı Kurulum menüsündeki Sıfır Güven Politikaları Tanımla adımına tıklayın. 
 2. Politika Oluştur butonuna tıklayın. 
 3. Açılan Kullanıcı Giriş Politikası Tanımla ekranındaki tüm sekmelere sizden istenen bilgileri girin.
 4. Onayla'ya tıklayın. 
   


 

Ağınız için ekstra güvenlik katmanı eklemek istemeniz durumunda Sıfır Güven Yaklaşımı açılır menüsüne tıklayın:

 1. Burada Sıfır Güven Yaklaşımı (ZTNA) Panel'ini, Davranışlar'ı, Kullanıcı ve Yönetici Giriş Politikaları'nı görüntüleyeceksiniz.
 2. Hali hazırda sisteme tanımlı varsayılan politikaları, bu sayfalara giderek, bulundukları satırdaki üç noktaya tıkladığınızda ekranda görüntüleyeceğiniz Düzenle ile yapılandırabilirsiniz.
 3. Yine aynı pop-up'daki Kopyala seçeneği ile oluşturacağınız kopya politika ekranından özel bir politika yaratabilirsiniz.
 4. Politika sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan  Kullanıcı Giriş Politikası Tanımla/ Yönetici Giriş Politikası Tanımla butonlarıyla yeni politikalar oluşturabilirsiniz. 
 5. Özel ya da varsayılan, bu politikaları tetikleyebilecek davranışları Davranışlar sayfasında görüntüleyeceksiniz. Yine buradan, varsayılan davranışların yanında özel davranışlar tanımlayarak, güvenlik önlemleri alma sürecinizi özelleştirebilir; iyileştirebilirsiniz. 
   

9. Adım: Entegrasyonları Kullan

Kullanıcıları dizin hizmetleriyle senkronize etmek, bildirim göndermek ve daha fazlası için entegrasyonları etkinleştirin:

 1. Berqnet Hızlı Kurulum menüsündeki Entegrasyonları Kullan adımına tıklayın. 
 2. Entegrasyonlara Git butonuna tıkladıktan sonra Manager sizi Entegrasyonlar sekmesine götürecektir. Buradan;
 • Uygulama entegrasyonu, birden fazla programın API'ler aracılığıyla iletişim kurmasına ve birlikte çalışmasına olanak tanır.
 • Bilgiye ulaşma ve program özelliklerinden yararlanma gibi avantajlar sunar.
 • Ayrıca verileri korur, eylemleri koordine eder ve tek bir kullanıcı arabirimi sağlar.
 • Berqnet'in uygulama entegrasyonları iş akışınızı kolaylaştırır.

 

10. Adım: Panel

Panel, Berqnet SASE Manager'ın başlangıç ekranıdır. 

 • Kurulum Rehberi ile hızlı kurulum adımlarını tamamladıktan sonra Panel ekranında; Kullanıcılar, CihazlarLokasyonlarUyarılar ve Olaylar gibi şirketiniz için en önemli bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
 • Panel'de bulunan alanların en sağındaki üç noktaya tıklayarak; alanlarda görüntülediğiniz içerikleri düzenleyebilirsiniz.
 • Görüntülemek istediğiniz cihaz, kullanıcı, uyarılar ve olaylar sayısını buradan yapılandırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. İlk kurulumda Berqnet SASE cihazının ayarlarının yapılandırılması için ne yapmalıyım?
  Öncelikle merkezi yönetim arayüzü olan Berqnet SASE Manager https://manage.berqnet.com adresinden kullanıcıların ve Berqnet SASE cihazının tanımlanması gereklidir. Daha sonra Berqnet SASE cihazının üzerindeki üyelik aktivasyon panelinden aktivasyon işlemi yapılmalıdır. Bunun için bilgisayarınızı Berqnet SASE cihazının re1, igb1 ya da em1 yazılı port'una bağlamanız gereklidir.
  Bu aşamada https://setup.berqnet.com sayfasına girerek yukarıdaki hızlı kurulum kılavuzunda belirtildiği şekilde üyelik aktivasyonu yapılmalıdır.
 2. Berqnet SASE yönetim paneli için varsayılan parola nedir?
  Berqnet SASE cihazı üzerindeki üyelik aktivasyon panelinin (https://setup.berqnet.com) varsayılan parolası: berqnet’tir. Merkezi yönetim arayüzü olan Berqnet SASE Manager (https://manage.berqnet.com) ise varsayılan parola yoktur; yönetici hesabınızı oluşturduğunuz e-posta adresini ve parolayı kullanarak giriş yapabilirsiniz.
 3. Port yönlendirme kurallarını nereden oluşturabilirim?
  Port yönlendirme kurallarını Berqnet SASE Manager arayüzünde bulunan, Kurallar açılır menüsündeki Port Yönlendirme sayfasından oluşturabilirsiniz.
 4. Berqnet SASE cihazları üzerinde kaç adet internet hattı sonlandırılabilir?
  1 adet LAN olmak üzere sınırsız sayıda WAN hattı sonlandırabilir.
 5. Berqnet SASE Manager arayüzünde Lokasyon oluştururken gördüğümüz Controller ve Edge arasındaki fark nedir?
  Controller merkez cihazlarına, Edge ise şube cihazlarına verilen isimdir. Controller üzerinde web filtreantivirusIPS gibi modüller bulunurken Edge üzerinde firewall ve şube trafiğinin merkez cihaza gönderilmesini sağlayan özellikler bulunur.
 6. Web filtreleme ayarlarını nereden yapabilirim?
  Berqnet SASE Manager arayüzündeki Kurallar açılır menüsündeki Firewall sekmesine gidin. Burada Kural Oluştur butonuna tıklayın: KaynakAksiyon ve Hedef için seçim yaptıktan sonra Faktör alanında kategori ve web sitesi tercihi yapın. Böylece web filtreleme için ilk kuralınızı yazmış olacaksınız. Daha sonra bu kuralı yine Firewall sekmesine gelerek güncelleyebilirsiniz. 
 7. Facebook, Youtube gibi sosyal medya mecralarını nereden engelleyebilirim?
  Berqnet SASE Manager arayüzündeki Kurallar sayfasında bulunan KaynakAksiyon ve Hedef için seçim yaptıktan sonra; Faktör alanında uygulama, kategori veya web sitesi seçimi yaparak bu gibi mecraları engelleyebilirsiniz.
 8. Berqnet SASE Manager'ın dil ayarını nereden yapılandırabilirim?
  Dil ayarlarını Berqnet SASE Manager arayüzündeki sağ üst köşede bulunan; yönetici adınızın bulunduğu Profil alanına tıklayarak değiştirebilirsiniz. Yönetici arayüzü Türkçe ve İngilizce dillerini destekler. 

Eğitime Katıl, Uzmanlaş, Sertifikanı Al ve Paylaş

<h2>Eğitime Katıl, Uzmanlaş, Sertifikanı Al ve Paylaş</h2>
Hızlı Teklif Alın